![elektrik-elektronik-fakültesi.jpg](/sites/elk.yildiz.edu.tr/files/styles/convert_webp/public/2022-04/elektrik-elektronik-faku%CC%88ltesi.jpg?itok=I5n683Sc)
Fakültemiz, daha önceleri Yıldız Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde yer alan Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ile Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği bölümlerinin 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi adı altında bir araya getirilmesi ile kurulmuştur.
Faaliyetlerini 1983-1992 yılları arasında Mühendislik Fakültesi bünyesinde yürütmüş olan Elektrik Elektronik Fakültesi, 1992 yılında yapılan düzenlemeleri takiben Elektrik Elektronik Fakültesi olarak ayrılmıştır. Elektrik-Elektronik Fakültesi, asırlık üniversitemizin en köklü fakültelerinden biri olup Elektrik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar, Kontrol ve Otomasyon, Biyomedikal ile Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği olmak üzere altı mühendislik bölümüyle eğitim-öğretim, bilimsel araştırma-geliştirme ve toplum yararına akademik hizmetler vermektedir.